Haiguste ennetus

Haiguste ennetamine ja varajane avastamine aitavad pikendada tervena elatuid aastaid. Ennetuse juures on olulised nii vaktsineerimised ja parasiiditõrjed kui ka regulaarsed ülevaatused. Regulaarse tervisekontrolli käigus kuulatakse ära teie mured ja probleemid ning vaadatakse teie lemmik üle nina otsast kuni saba otsani. 
Kutsikatega ja kassipoegadega soovitame kontrolli tulla kohe peale nende uude koju toomist. Siis saame teie uue sõbra korralikult üle vaadata ning anda soovitusi nii edasise vaktsineerimisskeemi kui ka söötmise-pidamise kohapealt. Järgmist tervisekontrolli soovitame lemmiklooma 6-kuuseks saades. Kutsikate ja kassipoegade areng on esimesel eluaastal väga kiire ning vahepealne ülevaatus annab võimaluse avastada tekkivaid liigeste ja kehakaalu probleeme, hambumusvigasid ning palju muudki.
Terve täiskasvanud lemmikloomaga soovitame kontrollis käia kord aastas. Vanema või kroonilisi haigusi põdeva loomaga oleks hea kontrolli tulla vähemalt 2 korda aastas. Samuti on probleemide tekkel sageli näidustatud täiendavad analüüsid.
Küülikute ja näriliste ning teiste väiksemate lemmikutega võiks probleemide puudumisel samuti 1-2 korda aastas oma loomaarsti külastada.